Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Rozpoczyna się realizacja pierwszego z projektów rewitalizacji naszego miasta

Rozpoczyna się realizacja pierwszego z projektów rewitalizacji naszego miasta

W poniedziałek 31 lipca 2017 roku Burmistrz Józef Blank podpisał umowę z Lubawskim Przedsiębiorstwem Budowlanym - wykonawcą inwestycji pod nazwą „Kompleksowy remont i przebudowa budynku Miejskiego Centrum Kultury w celu utworzenia Manufaktury Zawodów Dawnych w Nowym Mieście Lubawskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020.
Inwestycja ta jest jedną z pięciu zadań realizowanych w Nowym Mieście Lubawskim, które dofinansowane zostały ze środków określonych w Ponadlokalnym Programie Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow Województwa Warmińsko - Mazurskiego.  
Całkowita wartość robót budowlanych opiewa na 4.291.500 złotych, natomiast dofinansowanie na realizację projektu wynosi 84,90 % kwoty wydatków kwalifikowalnych projektu. Termin realizacji umowy określono do 31 maja 2018 roku.

Zakres prac obejmuje w szczególności:
- dobudowę dodatkowej klatki schodowej, szybu windowego i podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
- odnowienie elewacji zewnętrznej wraz z ociepleniem i wymianą stolarki okiennej i drzwiowej,
- przebudowę i ocieplenie dachu,
- przebudowę układu pomieszczeń wewnątrz budynku wraz z pracami wykończeniowymi,
- wykonanie instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz teletechnicznych (w tym monitoring wizyjny),
- wykonanie instalacji podgrzewania ciepłej wody użytkowej z zastosowaniem kolektorów słonecznych i powietrznych pomp ciepła,
- wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła (dodatkowo klimatyzacja dla części pomieszczeń).

Celem głównym projektu inwestycyjnego jest zwiększenie ilości osób korzystających z oferty instytucji kultury. Dzięki realizacji projektu nastąpi poprawa warunków lokalowych do prowadzenia działalności kulturalnej w MCK, poprawa stanu technicznego i wizualnego budynku, poprawa efektywności energetycznej budynku oraz poprawa dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Efektem projektu będzie poszerzona oferta kulturalna miasta o działalność Manufaktury Zawodów Dawnych, lepsza jakość oferowanych usług kulturalnych oraz zwiększenie możliwości wystawienniczych i edukacyjnych w Nowym Mieście Lubawskim.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi niniejszej inwestycji wyłonione zostało Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Usługowe "Inwestprojekt" Sp. z o.o. z Olsztyna.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem