Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowomiejskie szkoły przygotowują się do nowego roku szkolnego

Nowomiejskie szkoły przygotowują się do nowego roku szkolnego

W minionym tygodniu Burmistrz Józef Blank wizytował szkoły, zwłaszcza stan przygotowań do nowego roku szkolnego 2017/2018.
W tym roku placówki oświatowe w okresie wakacyjnym musiały przeprowadzić wiele zmian i remontów. W związku z reformą systemu edukacji wystąpiła konieczność przystosowania pomieszczeń do nowego prawa oświatowego.
W budynkach przy ul. Działyńskich /gimnazjum/, które od 1 września tego roku, przyjmą dzieci do klasy I oraz klas IV i VII, prowadzone są prace przystosowujące budynek pawilonu do przyjęcia uczniów szkoły podstawowej. Pawilon jest rozbudowywany, dzięki czemu powstaną 2 świetlice – dla uczniów młodszych i starszych, 2 nowe toalety dla uczniów i 1 dla obsługi, wiatrołap i sklepik szkolny, ponadto przystosowane do nowych potrzeb zostaną 4 sale lekcyjne oraz korytarze. Natomiast w budynku głównym remontowane są: 1 toaleta uczniowska, gabinet chemiczny, odświeżone szatnie uczniowskie przy sali gimnastycznej oraz pozostałe toalety.
Zamówione zostały meble na wyposażenie sal dla uczniów klas I-IV, VII oraz świetlicy dla uczniów klas I-IV. Koszt prowadzonych remontów tej placówki oraz jej doposażenia wyniesie łącznie ok. 415 tys. zł. z czego tylko 122.365 zł pochodzi ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W czasie przerwy wakacyjnej również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym wykonano prace dostosowujące placówki do nowego roku szkolnego. W Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowano 1 łazienkę uczniowską, utworzono gabinet pedagogiczno - logopedyczny, dodatkową salę komputerowo-językową, salę lekcyjną do geografii i przyrody, dostosowano salę do fizyki, chemii i biologii. Ponadto wymalowano sale lekcyjne, przeprowadzono renowację posadzki i wymieniono drzwi w magazynku sportowym przy sali gimnastycznej.
Z kolei w Przedszkolu Miejskim wyremontowano szatnie przedszkolne, ogrodzenie i pomieszczenia gospodarcze. Koszt wykonanych prac w Zespole Szkolno-Przedszkolnym to głównie materiały, których koszt wyniósł ok. 64 tys. zł., natomiast większość remontów wykonywali pracownicy Zespołu.

W Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej przeprowadzona została modernizacja pomieszczeń piwnicznych oddziałów przedszkolnych, wymieniono instalację c.o., wyburzono część ścianek działowych, przerobiono instalację wodno-kanalizacyjną, instalację elektryczną, położono płytki, pomalowano ściany, przystosowano pomieszczenie na potrzeby pralni – zamontowano wannę, przystosowano pomieszczenie na potrzeby zaplecza kuchennego – zamontowano zlewozmywak, regały. Zakupiono zmywarkę na potrzeby Szkoły Podstawowej, naczynia kuchenne, 2 klimatyzatory do oddziałów przedszkolnych oraz pomoce dydaktyczne do szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych. Zakupione zostały też niezbędne instrumenty do szkoły muzycznej.
Przeprowadzono także prace konserwatorsko-porządkowe na zewnątrz budynków,, m.in. położono płytki na fundamencie budynku przy wejściu do kuchni i świetlicy, uzupełniono braki w elewacji kuchni i świetlicy, uzupełniono braki w elewacji od frontu, pomalowano elewację. Wewnątrz budynku pomalowano lamperię w ciągu komunikacyjny z pierwszego piętra na parter oraz na parterze.
Doprowadzono sieć internetową do sal oddziałów przedszkolnych oraz przeniesionej biblioteki. Zamontowano projektory w salach oddziałów przedszkolnych, zakupiono 2 nowe projektory, zainstalowano 4 stanowiska komputerowe w bibliotece, odświeżenie ściany hali gimnastycznej. Koszt prac i nakładów w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej wyniósł prawie 44 tys. zł., z tym, że remonty i inne prace wykonywali również pracownicy szkoły.
Gospodarz miasta pozytywnie ocenił prace remontowe wykonane w okresie wakacyjnym przez dyrektorów jednostek oświatowych. Również zakup wyposażenia, mebli i sprzętu edukacyjnego, zdaniem burmistrza, jest zadawalający.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem