Logo
Wydrukuj tę stronę

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 17 września 2017 roku w ramach "Tygodnia Cittaslow" na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się festyn plenerowy pt. Święto Pieczonego Ziemniaka połączony z konkursami, rozgrywkami sportowymi, występami artystycznymi i tanecznymi oraz degustacją potraw wykonanych z ziemniaków.

Wzorem lat ubiegłych "Niedziela Cittaslow" była okazją do integracyjnych spotkań społeczności nowomiejskiej w myśl idei cittaslow promującej m.in. zdrowy tryb życia, żywność tradycyjną i lokalne rękodzieło oraz zachęcającej do aktywnego spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu.

Otwarcia plenerowej imprezy dokonał Burmistrz Józef Blank wraz z Dyrektor Bożeną Rutkowską-Marciniak. Gospodarz miasta w swojej wypowiedzi podkreślał, że inicjatywa Cittaslow służy mieszkańcom. Sprzyja poprawie życia, pielęgnowaniu własnej tożsamości, dbałości o środowisko naturalne i poprawie atrakcyjności terenów publicznie dostępnych.

Zgromadzeni na boisku szkolnym z ciekawością  obejrzeli spektakl z nowomiejskim lwem w roli głównej oraz występy artystyczne, przygotowane przez gimnazjalistów, jak i uczniów klas I i IV z podstawówki nr 3. 

Wszyscy chętni mięli możliwość wzięcia udziału w warsztatach pieczenia chleba na zakwasie oraz okazję do zakupu świeżego, domowego chleba, miodu prosto z pasieki oraz wielu wyrobów rękodzieła. Na straganach na uczestników Niedzieli Cittaslow czekały zdrowe sałatki, kanapki, orzechy oraz wypieki młodzieży i rodziców - wśród nich baby ziemniaczane i swojski chleb ze smalcem.

Ostatnio zmienianyśroda, 20 wrzesień 2017 07:00
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.