Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie wysoko w rankingu

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie wysoko w rankingu

W dniu 6 września 2017 roku, podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy rozdane zostały nagrody Gospodarny Samorząd 2017. To pierwsza edycja rankingu, który przygotowali eksperci Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Instytutu Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Kapituła Rankingu.

Mieszkańcy i władze Nowego Miasta Lubawskiego mają powód do dumy, bowiem w rankingu Gospodarny Samorząd, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajęliśmy 20. miejsce w kraju.

Eksperci Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Instytutu Studiów Wschodnich, ocenili rozwój gospodarczy gmin. Rozpatrywali osiągnięcia samorządów z trzech ostatnich lat, tj. 2014 – 2016, w odniesieniu do 2013 roku.

Ranking przebiegał w II etapach. W pierwszym etapie oceniane były między innymi: dochody własne do dochodów ogółem, dochody własne na mieszkańca, nadwyżkę bieżącą do wydatków bieżących, inwestycje do dochodów, zadłużenie do dochodów, wpływy z PIT i CIT, wpływy z podatku od nieruchomości, wydatki na transport i gospodarkę mieszkaniową.
W drugim etapie oceniano gminy na podstawie danych finansowych oraz odpowiedzi preferencje podatkowe dla biznesu, plan zagospodarowania przestrzennego, projekty PPP czy wydatki na promocje gminy.

Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej http://cgmk.pl/ranking-gospodarny-samorzad-2017

 
Wyniki rankingu tutaj.

Ostatnio zmienianyśroda, 20 wrzesień 2017 12:23
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem