Logo
Wydrukuj tę stronę

Piknik rodzinny w SP nr 1

Piknik rodzinny w SP nr 1

23 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się II Piknik pod nazwą  „Jagiellońska 3 Fest – szkoła swoim sąsiadom”, który w tym roku połączony był z IV Giełdą Mam.

Nowomiejska „Jedynka” w 2014 roku otrzymała Wojewódzki Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Już niebawem stanie się szczęśliwym posiadaczem Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie. Placówka prowadzi szeroką działalność prozdrowotną i proekologiczną. W ramach tych działań została podjęta decyzja o ponownym zorganizowaniu pikniku, którego głównym celem było zachęcenie do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i popularyzacja sportów rekreacyjnych, a przede wszystkim budowanie więzi wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

Na piknik przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Józef Blank, Radny Miejski Zbigniew Ewertowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski, była Dyrektor Szkoły Ewa Kijora,  Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło. Na piknik licznie przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni szkoły.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Burmistrz Józef Blank i Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki.

II Piknik zorganizowany przez nowomiejską „Jedynkę” był okazją do zabawy na nowym obiekcie sportowym, do spotkania się w gronie znajomych i spędzenie wolnego czasu w miłej atmosferze. Zabawy odbywały się w  czterech strefach tematycznych: zabaw integracyjnych, czynnego relaksu i prezentacji umiejętności, a na najmłodszych uczestników czekał piękny, plac zabaw. Ogród Artemidy kusił smaczną i zdrową żywnością. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nawet pogoda okazała się łaskawa dla uczestników pikniku. Przyjazna atmosfera i dobra zabawa utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że ponowne zorganizowanie pikniku było zasadne. Ta impreza na stałe wpisała się do szkolnego kalendarza.

Dużą atrakcją pikniku był wspólny taniec dla dzieci, który poprowadził Pan Maciej Remiszewski ze Szkoły Tańca i Fitnessu dla dzieci, młodzieży i dorosłych Remmic Art University oraz Festiwal Kolorów dla naszych uczniów, który dostarczył wielu niezwykłych wrażeń.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 wrzesień 2017 10:19
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.