Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Uzyskaliśmy dwa dofinansowania na modernizację stadionu MOSiR

Uzyskaliśmy dwa dofinansowania na modernizację stadionu MOSiR

Z początkiem października pomiędzy Gminą Miejską Nowe Miasto Lubawskie, a Ministerstwem Sportu i Turystyki została zawarta umowa o dofinansowanie budowy kompleksu lekkoatletycznego na obiektach MOSiR w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej obejmującego:
- budowę bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m z czterema torami okrężnymi i sześcioma torami prostymi do biegów sprinterskich z nawierzchnią poliuretanową,
- wykonanie urządzeń sportowych lekkoatletycznych tj. skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, skocznia w wzwyż, 2 rzutnie do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu młotem i dyskiem.
Kwota uzyskanego dofinansowania na ten cel wynosi 897.200 złotych.

 

Wcześniej, 18 lipca 2017 roku Burmistrz Józef Blank podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki o dofinansowanie modernizacji nowomiejskiego stadionu w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej w zakresie:


- budowy jednokondygnacyjnego budynku zaplecza socjalno-sanitarnego o pow. zabudowy
ok. 200 m2 (m.in. biura klubu piłkarskiego, szatnie dla zawodników),
- budowy obiektów kasy biletowej i toalet dla kibiców,
- wykonanie ogrodzeń, oświetlenia, monitoringu wizyjnego i nagłośnienia boiska głównego,
- przebudowy boiska piłkarskiego (wyrównanie poziomu i dostosowanie instalacji nawadniającej w związku z budową bieżni okrężnej).


Na realizację tego zadania uzyskano dofinansowanie w kwocie 1.507.800 złotych.

 

Ze środków własnych miasta planowana jest również budowa nowych trybun jako uzupełnienie całości zadania. Od strony południowej (dawne torowisko) zaprojektowanych jest prawie 700 miejsc siedzących, w tym 500 zadaszonych, z wyodrębnionym sektorem dla prasy i komentatorów. Od strony północnej (budynek hotelowy) planowane jest trybuna, tzw. klatka dla kibiców gości oraz druga dla organizatorów.
Rozpoczęcie realizacji kompleksowej modernizacji areny sportowej planowane jest jeszcze w bieżącym roku, a zakończenie najpóźniej w listopadzie 2018 r.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 październik 2017 09:20
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem