Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wizyta nowomiejskiej młodzieży w partnerskim Okręgu Gurjewskim

Wizyta nowomiejskiej młodzieży w partnerskim Okręgu Gurjewskim

W dniach 1-5 października 2017 roku grupa młodzieży w wieku 13-15 lat ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim wraz opiekunkami przebywała w zaprzyjaźnionym Okręgu Gurjewskim, w ramach drugiego etapu projektu polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży współfinansowanego ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie.

Pobyt naszych uczniów obejmował realizację wspólnych zajęć z rówieśnikami ze "Szkoły Przyszłości" w Wielkim Isakowie w Okręgu Gurjewskim. Program rozpoczęto zwiedzaniem szkoły i zapoznaniem się z nowoczesnymi technologiami wykorzystanymi w jej funkcjonowaniu.

Podczas zwiedzania muzeum "Wrota Friedlandii" młodzież z Okręgu Gurjewskiego i z Nowego Miasta Lubawskiego poznała nowinki technologiczne stosowane do multimedialnych prezentacji i wizualizacji obiektów muzealnych.

Z ciekawością młodzież polska i rosyjska programowała roboty podczas zajęć w parku naukowo-technologicznym „Fabryka” BFU im. Kanta w Kaliningradzie oraz wspólnie dyskutowała o nowoczesnych technologiach i ich wpływie na nasze życie codzienne.

We wtorek 3 października 2017 roku młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Przewodniczącym Rady Deputatów Okręgu Gurjewskiego Aleksiejem Kuriłowem oraz Burmistrzem Siergiejem Podolskim. Natomiast w czwartek odbyło się podsumowanie projektu, w trakcie którego młodzież przedstawiła prezentację multimedialną z realizacji wspólnych działań i zaprezentowała swoje umiejętności taneczne.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 październik 2017 11:14
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem