Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Oddano mieszkańcom do użytku ulicę Kasztanową

Oddano mieszkańcom do użytku ulicę Kasztanową

W poniedziałek 9 października 2017 roku oficjalnie dokonano odbioru i oddano mieszkańcom do użytku przebudowaną ulicę Kasztanową. Gościem honorowym spotkania z mieszkańcami w terenie był Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, bowiem projekt pt. "Przebudowa ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim" uzyskał 50% dofinansowanie z budżetu państwa, za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W spotkaniu uczestniczył również wykonawca inwestycji Tadeusz Musiał - właściciel firmy MUSA w Targowisku Dolnym, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja, radni miejscy: Lilia Karczyńska, Zbigniew Ewertowski, Mieczysław Kubacki i Adam Kłosowski, pracownicy merytoryczni Urzędu Miejskiego, funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji oraz mieszkańcy.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Józef Blank podziękował Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu za dofinansowanie przebudowy ulicy Kasztanowej, mieszkańcom za zrozumienie i cierpliwość podczas prac budowlanych, a wykonawcy za terminowość realizacji inwestycji.

Inwestycja polegała na przebudowie ulicy Kasztanowej na odcinku o długości ok. 430 mb., tj. od ul. Lidzbarskiej do ul. Akacjowej, w ramach której wykonana została nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetonu o długości 430 mb i szerokości 6 m, nowe chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,25-2,20 m o łącznej powierzchni 954 m2 oraz zjazdy na posesje o powierzchni 490 m2.

Zakres inwestycji obejmował również budowę nowej kanalizacji deszczowej o średnicy 200-600 mm i długości 386 mb z rur z tworzywa sztucznego, nowe wpusty do kanalizacji deszczowej (krawężnikowe 24 szt. i uliczne 9 szt.). Przebudowanych zostało 5 skrzyżowań  (w zakresie nowa konstrukcji jezdni, zmiany geometrii łuków, dobudowy chodników i nowego systemu odwodnienia), 2 przejścia dla pieszych oraz usunięte zostały kolizje 2 słupów energetycznych w projektowanych chodnikach.  

Licznie przybyli na spotkanie mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli oddaną do użytku ulicę Kasztanową i podziękowali Burmistrzowi za dotrzymanie słowa.

Spotkanie w terenie było również okazją do przedstawienia przez gospodarza miasta inwestycji zrealizowanych w bieżącym roku oraz planów inwestycyjnych na kolejny rok.

Ostatnio zmienianywtorek, 10 październik 2017 12:52
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem