Logo
Wydrukuj tę stronę

Będzie kolejna inwestycja Grupy Meblowej Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim

Będzie kolejna inwestycja Grupy Meblowej Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim

Rokowania w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W piątek 13 października 2017 roku w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Olsztynie odbyły się negocjacje przy współudziale Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka dotyczące wyłonienia przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność gospodarczą na terenie W-M SSE Podstrefa Nowe Miasto Lubawskie.

Negocjacje przeprowadzone były w oparciu o publiczne zaproszenie do rokowań, zamieszczone w dzienniku ogólnopolskim Nasz Dziennik w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

W wyniku przeprowadzonych negocjacji ustalono, że działalność gospodarczą na terenie W-M SSE Podstrefa Nowe Miasto Lubawskie prowadzić będzie Spółka Mazurskie Meble "Szynaka-Interline" Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Mieście Lubawskim. Przedmiotem działalności niniejszej spółki jest działalność produkcyjna, handlowa i usługowa w zakresie wyrobów meblowych wytworzonych na terenie W-M SSE Podstrefa Nowe Miasto Lubawskie.

Zarząd W-M SSE S.A. w Olsztynie wydał zezwolenie dla MM Szynaka-Interline

Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu W-M SSE S.A. oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes wydali firmie Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument został wręczony Janowi Borowskiemu – Prezesowi Zarządu.

Firma planuje rozbudowę zakładu w Nowym Mieście Lubawskim, w wyniku której poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 13 080 000 złotych. W ramach inwestycji planowana jest budowa hali produkcyjnej o powierzchni ponad 8000 m2, stworzenie wydajnych i zautomatyzowanych linii technologicznych oraz wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego. Przedsięwzięcie będzie zlokalizowane na nieruchomości o powierzchni 1,4660 ha.

Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. jest jednym z sześciu nowoczesnych zakładów produkcyjnych Grupy Meblowej Szynaka. Jest to firma z wyłącznie polskim kapitałem, która dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej rozwinęła liczne kontakty handlowe. 
Przedmiotem podstawowej działalności firmy Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. jest produkcja mebli i elementów meblowych. Głównym surowcem używanym w przedsiębiorstwie jest sosna, buk, dąb i orzech. W zakładzie powstają przede wszystkim meble mieszkaniowe (meblościanki, stoły, komody, szafki, sypialnie), jak też elementy do wyposażenia biur, kuchni i sklepów.

Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. w Nowym Mieście Lubawskim produkuje ponad 420 tys. sztuk mebli rocznie oraz zatrudnia ponad 500 pracowników.

Ostatnio zmienianywtorek, 17 październik 2017 06:00
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.