Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1

W piątek 10 listopada 2017 roku w nowomiejskiej „Jedynce” już od rana czuć było powiew Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe z kotylionami na piersiach uczcili uroczystą akademią dzień, w którym Polska stała się niepodległa.
Wśród uczestników uroczystej akademii byli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kłosowski, radni miejscy Adam Kłosowski i Mieczysław Kubacki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki w kilku słowach, w bardzo przejrzysty sposób, dostępny dla najmłodszych słuchaczy, przedstawił rys historyczny, w którym przekazał najmłodszym, że Polska podlegała innym krajom, że przez długie lata nie było jej na mapie Europy. Zachęcił uczniów do wywieszenia flag oraz do udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które odbędą się na terenie naszego miasta.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu podzielił się refleksją jak istotna dla kraju i obywateli jest niepodległość. Podkreślił, iż mamy powody do radości, że żyjemy w wolnym, niepodległym kraju.

Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem „To jest Polska”. Przedstawili trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości oraz współczesne bolączki, które trapią Polaków.

Wcześniej, bo o godzinie 11.00 najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu pod nazwą „Radosna Niepodległość”, który miał miejsce na Nowomiejskim Rynku.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem