Logo
Wydrukuj tę stronę

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1

W piątek 10 listopada 2017 roku w nowomiejskiej „Jedynce” już od rana czuć było powiew Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe z kotylionami na piersiach uczcili uroczystą akademią dzień, w którym Polska stała się niepodległa.
Wśród uczestników uroczystej akademii byli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kłosowski, radni miejscy Adam Kłosowski i Mieczysław Kubacki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki w kilku słowach, w bardzo przejrzysty sposób, dostępny dla najmłodszych słuchaczy, przedstawił rys historyczny, w którym przekazał najmłodszym, że Polska podlegała innym krajom, że przez długie lata nie było jej na mapie Europy. Zachęcił uczniów do wywieszenia flag oraz do udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które odbędą się na terenie naszego miasta.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu podzielił się refleksją jak istotna dla kraju i obywateli jest niepodległość. Podkreślił, iż mamy powody do radości, że żyjemy w wolnym, niepodległym kraju.

Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem „To jest Polska”. Przedstawili trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości oraz współczesne bolączki, które trapią Polaków.

Wcześniej, bo o godzinie 11.00 najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu pod nazwą „Radosna Niepodległość”, który miał miejsce na Nowomiejskim Rynku.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.