Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Koncert pieśni patriotycznych w SP nr 2

Koncert pieśni patriotycznych w SP nr 2

W piątek 24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych.

Wśród gości koncertu byli m.in.: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak, Wizytator Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Elblągu Danuta Ustianowska, radni miejscy – Zbigniew Ewertowski, Andrzej Nadolski, Adam Kłosowski, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim Jacek Drozdowski, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniew Domżalski oraz grono pedagogiczne i licznie przybyli uczniowie.

Gości oraz zgromadzoną w sali społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka i nauczycieli powitała Małgorzata Fijałkowska. Muzyczne spotkanie rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego. Następnie uczennica klasy VI a Dobrawa Chorzelewska zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Informacje na temat utworów, ich autorów oraz wykonawców, które przedstawili uczniowie klasy VI a Olga Grabowska, Wiktoria Langa i Filip Florenc, przygotowała pani Mirosława Nowakowska. Część muzyczną opracowała i przygotowała Magdalena Domżalska.

Uczennice klasy V b Otylia Olęcka i Milena Bartnicka zaprezentowały „Warszawskie dzieci”, która jest jedną z najpopularniejszych piosenek powstania warszawskiego. Antoni Fijałkowski zaśpiewał piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Nie żałujcie serca dziewczyny”. Pieśń żołnierzy Marszałka Piłsudskiego „My, pierwsza brygada” usłyszeliśmy w wykonaniu zespołu „Fart” i chłopców z klasy V b. Amelia Żurańska zaprezentowała wojskową i patriotyczną pieśń „Białe róże”. Piosenkę z repertuaru Haliny Kunickiej i z tekstem Wojciecha Młynarskiego „Czy coś jest piękniejszego na tej ziemi” zaśpiewała Aleksandra Jaroszewska. Zespół „Fart” wystąpił z piosenkami: „Myśmy są wojsko” oraz „Serce w plecaku”. Utwór zespołu „Wawele” „Umówimy się z Wisłą”  wykonała Otylia Olęcka. Koncert zakończyła piosenka Seweryna Krajewskiego do tekstu Jacka Cygana „Gołębi song”. Piosenkę zaśpiewała Amelia Kasprzycka. Dekoracje opracowała i wykonała pani Magdalena Domżalska.

W koncercie wystąpiła Agnieszka Kasprzycka wraz z zespołem - uczniami Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. W ich wykonaniu usłyszeliśmy śpiewaną podczas uroczystości kościelnych i patriotycznych pieśń „Matko o twarzy czarnej”. Drugim utworem, który zaśpiewała pani Agnieszka w towarzystwie zespołu była polska pieśń wojskowa z 1914 roku „Przybyli ułani pod okienko”. 

Burmistrz Józef Blank podziękował wykonawcom i nauczycielom za piękny koncert oraz za wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotycznym.

Po koncercie pieśni patriotycznych Burmistrz Józef Blank wraz radnymi i gośćmi koncertu udał się na nowo wybudowany plac zabaw przy kompleksie boisk ORLIK, aby dokonać oficjalnego otwarcia z udziałem dzieci. Plac zabaw został przekazany do dyspozycji Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej.

Koszt budowy placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią wraz wyposażeniem, ogrodzeniem i ławkami wyniósł 70,4 tys. Natomiast koszt utwardzenia nawierzchni miejsc postojowych na potrzeby placu zabaw wyniósł 21,3 tys. złotych.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 listopad 2017 11:03
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem