Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

39. Mikołajkowy Turniej Szachowy w Nowym Mieście Lubawskim

39. Mikołajkowy Turniej Szachowy w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotę 25 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się 39. Mikołajkowy Turniej Szachowy związany z akcją „Szachiści grają dla Polonii”. Organizatorami wydarzenia był nowomiejski MOSiR, Szkoła Podstawowa nr 1 i Miejskie Centrum Kultury.

Celem Turnieju Szachowego była popularyzacja gry w szachy wśród najmłodszego pokolenia. Trzeba przyznać, że frekwencja zaskoczyła organizatorów i ze względów lokalowych byli zmuszeni do odmowy startu części chętnych zgłaszających swój udział w imprezie. Ostatecznie do stołów zasiadło 120 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Sędzią głównym Mikołajkowego Turnieju Szachowego był Feliks Stachowicz z klubu „Hetman” w Nowym Mieście Lubawskim, a koordynatorem Ryszard Krzemieniewski – animator zajęć sportowych w nowomiejskim MOSiR.

Najlepszymi w turnieju, którzy zakwalifikowali się do zawodów odbywających się na terenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej są: Wiktoria Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego, Adrianna Staniewicz z Wasilkowa, Maciej Jeda z Nowego Miasta i Szymon Kraśniewski z Uzdowa.

Wpisowe uczestników turnieju przeznaczone będzie na dofinansowanie akcji „Wakacje z Szachami” dla dzieci polonijnych z Litwy, Łotwy oraz Ukrainy. 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 listopad 2017 10:04
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem