Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

"BIAŁA WSTĄŻKA 2017" w Nowym Mieście Lubawskim

"BIAŁA WSTĄŻKA 2017" w Nowym Mieście Lubawskim

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja pt. "Twoja niemoc wspiera przemoc" zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet i Ogólnopolskiej Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA.

Konferencję rozpoczęto przedstawieniem profilaktycznym "Nie zamykaj oczu" zaprezentowanym przez uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim, nad którego przygotowaniem czuwali nauczyciele - Magadalena  Kortes  i Marek Piątkowski.

W programie konferencji nie zabrakło wystąpienia Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka, który podziękował całemu zespołowi interdyscyplinarnemu - działającemu przy nowomiejskim MOPS - za pełnienie ważnej roli wspierania osób doświadczających przemocy, a jednocześnie nie mających odwagi, żeby reagować i przeciwstawiać się takim zachowaniom.

Spośród zaproszonych gości głos zabrali Starosta Andrzej Ochlak, proboszcz nowomiejskiej parafii ksiądz Zbigniew Markowski oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Drozdowski. Następnie Kierownik MOPS Elżbieta Rogowska w prezentacji multimedialnej przybliżyła 5-lecia działalności Zespołu Interdyscyplinarnego w Nowym Mieście Lubawskim, którego jest Przewodniczącą.

Wykład pod tytułem „Wieloaspektowa analiza przemocy jako zjawiska społecznego - rozpoznanie i interwencja" wygłosił Jacek Wiaderny z Centrum Medicus w Gdańsku - trener profilaktyk przeciwdziałania przemocy oraz przeciwdziałania alkoholizmowi - z którym po wykładzie można było spotkać się w ramach kampanii Otwarte Drzwi  w pokoju nr 35 w Urzędzie Miejskim.

Ostatnio zmienianywtorek, 28 listopad 2017 10:00
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem