Logo
Wydrukuj tę stronę

Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej nr 1

Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej nr 1

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 21 grudnia 2017 roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zgromadziła się w sali gimnastycznej na spotkaniu wigilijnym.

W uroczystej akademii wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani dyrektorzy, wicedyrektorzy, emerytowani pracownicy szkoły i przedszkola miejskiego oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami i uczniowie klas I-III z wychowawcami. Wśród zaproszonych gości obecny był Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, radni Rady Miejskiej - Zbigniew Ewertowski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki i Andrzej Nadolski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

Akademię wigilijną poprzedziło wystąpienie dyrektora szkoły Jerzy Resicki, który przypomniał zebranym, że nadchodzące Święta mają charakter bardzo rodzinny i powinny być dla wszystkich czasem pojednania i miłości. Na zakończenie, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wszystkim zgromadzonym złożył świąteczne życzenia. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, który nawiązując do nadchodzących tradycyjnych Świąt złożył wszystkim obecnym, w imieniu Burmistrza Józefa Blanka i swoim własnym, najlepsze życzenia radosnego i rodzinnego przeżywania nadchodzącego czasu pełnego uroku, magii i wyjątkowej atmosfery.

Uczniowie zaprezentowali w bardzo oryginalnej formie jasełka bożonarodzeniowe, które u wielu zebranych wywołały wzruszenie i wprowadziły w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie ożywiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci przygotowanych przez nauczycieli nowomiejskiej "jedynki". Do śpiewu dołączyli się pozostali uczestnicy wigilijnego spotkania.

Ostatnio zmienianypiątek, 22 grudzień 2017 13:59
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.