Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Dzień Świadomości Autyzmu

Dzień Świadomości Autyzmu

We wtorek 10 kwietnia 2018 roku na boisku Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbył się happening nawiązujący do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który ustanowiony został w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru i przypada na dzień 2 kwietnia. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczestnicy spotkania mieli niebieskie balony, transparenty i koszulki.

Koordynatorem happeningu była Pani Iwona Krajewska - Dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim - która wyjaśniła, że autyzm to zaburzenie neurorozwojowe. Ponieważ zaburzenia autystyczne mogą mieć różne symptomy używa się określenia "spektrum zaburzeń autystycznych" - występuje ono cztery razy częściej u chłopców niż u dziewczynek. Cechą charakterystyczną tego zaburzenia jest to, że do pewnego momentu nie daje żadnych istotnych objawów - wszystko wskazuje na to, że dziecko rozwija się prawidłowo. Zmiana następuje najczęściej między 18. a 48. miesiącem życia.

Spośród gości przybyłych na to wydarzenie głos zabrali m.in. Wicestarosta Katarzyna Trzaskalska i Burmistrz Józef Blank, który podkreślał potrzebę akceptacji autyzmu, zrozumienia dla tej choroby i niesienia pomocy osobom z autyzmem.

Na zakończenie koordynator happeningu podziękowała współorganizatorom za zaangażowanie w akcję, której celem jest uświadamianie Polaków, że osoby z autyzmem żyją z nim do końca. Szczególne podziękowania skierowała do młodzieży szkolnej za występy artystyczne oraz do wszystkich uczestników za przybycie na to wydarzenie.

Patronatem medialnym wydarzenia była telewizja ELTRONIK oraz Gazeta Nowomiejska.

Ostatnio zmienianyśroda, 11 kwiecień 2018 13:12
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem