Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wymiana młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1

Wymiana młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1

W dniach 8-15 kwietnia 2018 roku grupa 12 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim wzięła udział w Projekcie Międzynarodowym pod nazwą „Spotkanie z polsko – niemiecko - rosyjską historią”. Uczestnikami wymiany była młodzież z Rosji, Niemiec i Polski. Odbywała się ona w Kaliningradzie i Gdańsku.

Celem spotkania było przybliżenie historii II wojny światowej, integracja grup narodowych, poznanie miast – Kaliningradu i Gdańska, kultury, języka, obyczajów i tradycji trojga krajów. Podczas projektu uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, podczas których przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez konwersacje tematyczne, animacje językowe, warsztaty historyczne.

Uczniowie brali udział w licznych wycieczkach, panelach dyskusyjnych, grach integracyjnych, przygotowywali prezentacje swoich szkół i miast w grupach polsko – niemiecko – rosyjskich. W ramach projektu zorganizowano wycieczki śladami II wojny światowej: zwiedzanie 5 Fortu i panoramy 3D w Kaliningradzie, wystaw muzeum II wojny światowej w Gdańsku, odkrywali zabytki gdańskiej starówki podczas gry miejskiej.

Młodzież biorąca udział w projekcie miała możliwość poznania uczniów z Rosji i Niemiec. Była zachwycona szkołą rosyjską, w której odbywała się wymiana. Ogromne wrażenie wywarł na nich  stosunek obcokrajowców – ich serdeczność, otwartość i życzliwość, której doświadczyła każdego dnia w Kaliningradzie i Gdańsku. Zwieńczeniem projektu była wycieczka całej grupy do Sopotu. Na długo w pamięci pozostaną wspólnie spędzone chwile, podczas których młodzież uczyła się, wymieniała doświadczenia, wypoczywała, co sprzyjało integracji grupy i zaowocowało chęcią dalszych kontaktów z przyjaciółmi z sąsiednich krajów. Spotkanie wywarło pozytywny wpływ nie tylko na młodzież, ale i kadrę. Dało motywację do nauki języków obcych i dalszych działań w zakresie spotkań międzynarodowych.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska. Organizację i realizację projektu wspierał Marek Borkowski - Dyrektor MIejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim.

 

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem