Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz przekazał kolejne zestawy systemu teleopieki

Burmistrz przekazał kolejne zestawy systemu teleopieki


W piątek 13 kwietnia 2018 roku Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu MIejskiego dwie mieszkanki, z którymi podpisał umowy użyczenia urządzeń systemu Teleopieki Domowej.
Podczas spotkania Burmistrz Blank wyraził zadowolenie, że inicjatywa kierowana do mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, celem podnoszenia ich bezpieczeństwa i komfortu życia, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.
Panie Zofia Skibicka i Gertruda Groszkowska dołączyły do grona do grona seniorów, którzy bezpłatnie otrzymali specjalne telefony stacjonarne, bądź komórkowe oraz urządzenia alarmowe tzw. "czerwone przyciski". Obecnie z systemu korzysta 21 osób. Do dyspozycji zainteresowanych osób pozostają jeszcze 4 telefony, w tym 1 stacjonarny.
Dzięki programowi Teleopieki Domowej seniorzy będą mieli zapewnioną całodobową gotowość centrum operacyjno-alarmowego, które podejmie działania ratownicze po otrzymaniu od osoby starszej sygnału za pośrednictwem „czerwonego przycisku alarmowego”.
Polskie Centrum Opieki będzie odpowiedzialne za telefoniczne nadzorowanie przebiegu akcji od chwili otrzymania sygnału do czasu udzielenia pomocy. Operator centrum nawiąże kontakt z seniorem wzywającym pomocy, oceni sytuację, powiadomi osoby wskazane do kontaktu, a w razie konieczności wezwie pod adres seniora karetkę pogotowia ratunkowego, policję lub straż pożarną. Będzie także utrzymywał kontakt telefoniczny z osobą wzywającą pomocy, aż do przybycia wezwanych osób lub służb.
Udział w programie jest bezpłatny, a warunkiem przystąpienia do niego było wypełnienie ankiety informacyjnej, posiadanie sprawnego telefonu stacjonarnego lub komórkowego, którego numer nie jest zastrzeżony. Każdy senior korzystający z Teleopieki Domowej, jego opiekun lub członek rodziny zostali przeszkoleni z obsługi systemu i w każdej chwili mogą zwrócić się do pracowników Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim o dodatkowe informacje.

Ostatnio zmienianypiątek, 20 kwiecień 2018 11:33
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem