Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego

Zdjęcia udostępniła Redakcja Gazety Nowomiejskiej Zdjęcia udostępniła Redakcja Gazety Nowomiejskiej

W niedzielę 22 kwietnia 2018 roku na jeziorze Kuligi odbyły się doroczne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, które organizowane są od kilku lat przez nowomiejskie koło PZW.

W tym roku Burmistrz Józef Blank wraz z organizatorami dopingował 25 wędkarzy nie tylko z powiatu nowomiejskiego, ale również z terenów ościennych — Iławy, Lubawy i Brodnicy, którzy rywalizowali w dyscyplinie spławikowej.

Po ocenie komisji okazało się, że największy połów (4.330 kg) ryb posiada Leszek Osiński z Brodnicy. On również złowił największa rybę — 25-centymetrową płoć. Drugi był Marek Rytka z Brodnicy (2.975 kg), a trzeci Robert Sałach z Torunia ((2.880 kg). Kolejne miejsca zajęli: 4. Grzegorz Witkowski, 5. Sławomir Brzeziński i 6. Grzegorz Konera (wszyscy z Brodnicy).

Wśród juniorów rywalizacja była zacięta i największym połowem wykazał się Hubert Meler z Nowego Miasta Lubawskiego (1.090 kg) ryb. Drugi był Hubert Suchocki z Szafarni (1.070 kg), a trzeci Antoni Żurawski (1.015 kg) i czwarty Dawid Łobodziński (0,895 kg) - obaj są mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego. Na piątym miejscu znalazł się Norbert Suchocki (0.855 kg) z Szafarni.

Zawodom towarzyszyła sprzyjająca wiosenna aura i atmosfera pikniku. Puchary i nagrody wręczył Burmistrz Józef Blank w towarzystwie Adama Zapałowskiego - prezesa nowomiejskiego koła PZW.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 maj 2018 08:17
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem