Logo
Wydrukuj tę stronę

Wizyta studentów zza Atlantyku

Wizyta studentów zza Atlantyku

23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim gościła ośmioosobowa  grupa studentów ze Stanów Zjednoczonych. Wolontariusze z młodzieżowego klubu chrześcijańskiego: Caleb, Kortni, Jordan, Woody, Hannah, Megan, Morgan oraz Katy - studenci Uniwersytetu w Arkansas przyjechali do Polski na zaproszenie Państwa Franks, którzy obecnie mieszkają w Iławie.

Studenci wraz z opiekunami przeprowadzili szereg lekcji w języku angielskim, na których uczniowie z 12 klas, od pierwszej do siódmej, mieli okazję porozmawiać z gośćmi w ich języku ojczystym. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i próbowały swoich sił. Z pewnością spotkania te pomogły wielu uczniom przełamać bariery językowe, rozwinąć ich  kompetencje mówienia i rozumienia ze słuchu oraz uwierzyć we własne możliwości językowe. W imieniu Burmistrza Miasta oraz gospodarzy goście otrzymali drobne upominki z rąk Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego.

Wizyta gości w nowomiejskiej szkole była możliwa dzięki wcześniej nawiązanej z nimi współpracy przez obecnego dyrektora MOSiR pana Marka Borkowskiego.

Ostatnio zmienianywtorek, 29 maj 2018 06:17
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.