Logo
Wydrukuj tę stronę

Absolutorium dla Burmistrza Józefa Blanka

Absolutorium dla Burmistrza Józefa Blanka

We wtorek 5 czerwca 2018 roku odbyła się XLII Sesja Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim, która była jednocześnie sesją absolutoryjną.

Na początku sesji przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja przywitał Burmistrza Józefa Blanka i jego współpracowników, radnych miejskich oraz zaproszonych gości, m.in. Starostę Andrzeja Ochlaka, radnych powiatowych z Nowego Miasta Lubawskiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta oraz komendantów służb mundurowych. Następnie Burmistrz Józef Blank przedstawił sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym.

Oprócz kilku podjętych w tym dniu przez Radę Miejską uchwał, głównym tematem wtorkowej sesji była ocena wykonania budżetu miasta za 2017 rok przez Burmistrza Józefa Blanka. Wszyscy zgromadzeni w sali sesyjnej wysłuchali obszernej informacji burmistrza dotyczącej realizacji budżetu w 2017 roku oraz działalności podległych jednostek organizacyjnych.

Radni Rady Miejskiej - po wysłuchaniu sprawozdania i po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie o realizacji budżetu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie za rok 2017 i opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej - jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie zadań i realizację budżetu za miniony rok.

Burmistrz Józef Blank podziękował radnym Rady Miejskiej, dyrektorom miejskich jednostek organizacyjnych oraz wszystkim pracownikom za współpracę w realizacji budżetu w roku 2017. Swoje podziękowania skierował również w stronę Starosty Andrzeja Ochlaka i samorządu powiatowego oraz służb mundurowych za dobrą współpracę wnoszoną w rozwój Nowego Miasta Lubawskiego.

Ostatnio zmienianyczwartek, 07 czerwiec 2018 09:09
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.