Logo
Wydrukuj tę stronę

Festyn „W krainie baśni i bajek” w ZSPiM

Festyn „W krainie baśni i bajek” w ZSPiM

16 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny szkolno-rodzinny festyn. Był on zorganizowany w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Rodzina, Dom, Ojczyzna”. Patronat honorowy nad festynem „W krainie  baśni i bajek” objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, zaś patronat medialny Gazeta Nowomiejska.

Na festyn przybyli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Damian Godziński, radni miejscy, kierownicy jednostek miejskich i powiatowych, media, rodzice, dzieci oraz mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.

Wspólne biesiadowanie rozpoczęła piosenka „Witajcie w naszej bajcie”, którą wykonali uczniowie naszej szkoły. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim Zbigniew Domżalski, natomiast uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Józef Blank.

Następnie w piosence z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja” zaprezentowali się nauczyciele Zespołu Szkół. Z kolei „Mam moc” zaśpiewała pani Małgorzata Prokop. Publiczność obejrzała spektakl „Baśniowy ambaras”, w którym również wystąpili nauczyciele. Następnie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Jednym z punktów programu było podsumowanie przedsięwzięć związanych z kończącymi się obchodami XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Laureaci konkursów otrzymali z rąk Burmistrza Józefa Blanka oraz Dyrektora MOPS Elżbiety Rogowskiej okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Organizatorzy festynu zaproponowali uczestnikom wspólnego biesiadowania dużo różnorodnych atrakcji. Obok popisów uczniów i nauczycieli były: przejażdżki bryczką, przejażdżki gokartem, pokaz wozów strażackich, policyjnych i straży miejskiej, trampolina, zjeżdżalnia, foto budka, maszyna zręcznościowa, zabawy w ciemno, czytanie na trawie, bajkowe stoisko, stoisko u Baby Jagi, stoisko z rękodziełem, piniaty, bańki mydlane. Można było zasięgnąć informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ciekawą propozycją dla dzieci było malowanie twarzy, malowanie na stretchu, warkoczyki syntetyczne, sztuczne rany i balony z helem.

W trakcie festynu czynne były punkty gastronomiczne z grochówką, kiełbaskami, kluskami ziemniaczanymi, indykiem, domowym chlebem, surówkami oraz kawiarenka z domowymi wypiekami, goframi, deserami, lodami, kawą, herbatą i napojami.

Impreza „W krainie baśni i bajek” cieszyła się ogromnym powodzeniem, przybyły na nią całe rodziny, które na pewno na ternie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej miło spędziły popołudnie. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festynu za wspólną zabawę i zapraszają na kolejne biesiadowanie za rok.

Serdecznie podziękowania Burmistrz Józef Blank i Dyrektor Zbigniew Domżalski kierują do darczyńców i sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania szkolno-rodzinnego festynu „W krainie baśni i bajek”.

 

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.