Logo
Wydrukuj tę stronę

Wrak Race 2018 w Nowym Mieście Lubawskim

Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska

W niedzielę 17 czerwca 2018 roku na nowomiejskim Autodromie odbyła się już czwarta edycja wyścigów Wrak Race o puchar Auto Części Kozłowscy. Otwarcia tej plenerowej imprezy dokonał wspólnie z Radosławem i Krzysztofem Kozłowskimi Burmistrz Józef Blank, który od samego początku wspiera Wrak Race w Nowym Mieście Lubawskim.

Aby oglądać zmagania ponad 40 wraków, na Autodrom przybyły tłumy fanów tej widowiskowej inicjatywy braci Kozłowskich. Wśród nich było wielu mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i regionu, którzy podziwiali specjalnie na tę okazję przygotowane wysłużone samochodowe wraki, które dostały drugie życie aby zmagać się na torze. Impreza ta, tak jak i poprzednia, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników czterech kółek a jej organizatorzy, przygotowali wiele dodatkowych atrakcji np. pokaz akrobatycznych lotów motolotnią w wykonaniu Mistrza Świata i Europy Wojciecha Bógdała.

Zgodnie z regulaminem zawodnicy najpierw startowali po pięciu w przejazdach eliminacyjnych. Następnie w finałach w zaciętych bojach na torze brało udział dziesięć pojazdów. 

Zawodnicy biorący udział we Wrak Race przyjechali do Nowego Miasta Lubawskiego z różnych miejscowości, nawet dość odległych, m.in. Kwidzyna, Olsztyna, Grudziądza, czy Torunia. Nie zabrakło samochodów z powiatów działdowskiego, brodnickiego i iławskiego oraz nowomiejskiego.

Zwycięzcą wśród męskich załóg zostali: Radosław Hoppe jadący z Ryszardem Zielińskim hondą civic (Nowe Miasto Lubawskie). Wśród pań zwyciężyła Agata Serwatka za kierownicą golfa z pilotem Radosławem Hoppe (również z Nowego Miasta Lubawskiego).

Wart dodać, że organizatorzy zaprosili uczestników zawodów i sympatyków sportów samochodowych do włączenia się w sekcję pomocy dla małego Antosia. Apel ten uzyskał duży odzew, a zebrane środki przekazano rodzicom Antosia.

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 26 czerwiec 2018 08:13
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.