Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Projekt edukacyjny "Wiedza i umiejętności kapitałem na przyszłość" Wyróżniony

Projekt edukacyjny "Wiedza i umiejętności kapitałem na przyszłość"

Nr projektu: RPWM.02.02.01-28-0160/17
Dofinansowanie projektu z UE: 2 225 055,44 zł

 

 

W dniu 31 lipca 2018 roku Burmistrz Józef Blank przy kontrasygnacie Skarbnika Wioletty Chętnickiej podpisał w Olsztynie umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem na dofinansowanie projektu pn. "Wiedza i umiejętności kapitałem na przyszłość".

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie w okresie 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2020 r. będzie realizowała projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, właściwych postaw i umiejętności oraz złagodzenie zdiagnozowanych dysfunkcji, w tym rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projektem objętych zostanie 688 uczniów, 65 nauczycieli oraz 247 rodziców.

W ramach projektu zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego i niemieckiego, zakończone egzaminem zewnętrznym potwierdzonym certyfikatem (TELC/TOEIC) oraz zajęcia z informatyki także zakończone egzaminem zewnętrznym (ECCC/ECDL). Uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć rozwijających, wyrównujących i kół zainteresowań. Zorganizowane zostaną zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, m.in. zajęcia logopedyczne, terapii pedagogicznej, rewalidacji, socjoterapii.

Nowością będzie organizacja zajęć robotyki z elementami programowania, indywidualnego doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości, umiejętności uczenia się i szybkiego zapamiętywania.

 

W ramach projektu szkoły doposażone zostaną na łączną kwotę 260.241,19 zł. Planowane jest zakupienie mebli, sprzętu oraz pomocy dydaktycznych do pracowni: chemicznej, biologicznej, geograficznej, fizycznej, komputerowej i językowej oraz pomocy do prowadzenia zajęć z robotyki z podstawami programowania oraz kółka szachowego i teatralnego.

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 02 sierpień 2018 07:30
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem