Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
Super User

Super User

Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z delegacją miasta na Dniach Okręgu Gurjewskiego

W dniach 1-3 września 2017 roku Burmistrz Józef Blank wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Deją oraz Kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Jerzym Grządzielewskim przebywał w Obwodzie Kaliningradzkim na uroczystościach Dni Okręgu Gurjewskiego, z którym Nowe Miasto Lubawskie ma umowę partnerską od 2016 roku.
Na scenie podczas Dni Okręgu Gurjewskiego zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca w Miejskim Centrum Kultury, której występ został bardzo serdecznie przyjęty przez mieszkańców partnerskiego samorządu. Naszym muzykom z kapelmistrzem za występ szczególnie podziękował Burmistrz Sergiej Podolski wraz z Przewodniczącym Rady Deputatów Aleksiejem Kuriłowem wręczając im upominki. Słowa podziękowania Gospodarz Gurjewska skierował również do Burmistrza Józefa Blanka za umożliwienie przyjazdu Młodzieżowej Orkiestry Dętej na ich święto.
Podczas Dni Okręgu Gurjewskiego uroczyście otwarto nowe gimnazjum, do którego uczęszcza od tego roku szkolnego 1500 uczniów, ponadto oddano do użytku nowe Centrum Kultury. Całą uroczystość powiązano z okręgowymi dożynkami, podczas których prezentowały się zespoły ludowe, szkoły i organizacje pozarządowe. Swoje stoiska miały również zakłady produkcji spożywczej oraz twórcy ludowi i rękodzielnicy.
Wizyta w Okręgu Gurjewskim była również okazja do rozmów z przedstawicielem firmy wspierającej nawiązywanie kontaktów handlowych MSP z Polski w Obwodzie Kaliningradzkim i Rosji.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3

Dnia 4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 i Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim w sali gimnastycznej zainaugurowano rok szkolny 2017 / 2018.
Na inauguracji obecni byli uczniowie klasy I, klas IV, VII i gimnazjalnych oraz nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Magdalena Kortes. Po komendzie "Baczność" wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i hymn szkolny. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Bożena Rutkowska-Marciniak oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Rzemińska.
Szczególnie serdecznie powitano uczniów klasy I, którym wręczono upominki. Po okolicznościowych przemówieniach, zaprezentowaniu przez młodzież gimnazjalną montażu słowno- muzycznego o tematyce wojennej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i wspaniałych sukcesów

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Pierwszego września 2017 roku o godz. 12.00 przy pomniku pod Nawrą odbyły się uroczystości związane z wybuchem II wojny światowej.
W obchodach 78. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę wzięli udział kombatanci, władze miasta i radni miejscy, przedstawiciele starostwa powiatowego, przedstawiciele Gminy Nowe Miasto Lubawskie, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, komendanci służb mundurowych, harcerze, poczty sztandarowe organizacji pozarządowych i szkół oraz młodzież szkolna, kibice KS Drwęca i mieszkańcy.
Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitał Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski i w swoim wystąpieniu oddał hołd poległym i pomordowanym w imię wolności naszej Ojczyzny. Głos zabrał również Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski. Rys historyczny przebiegu II wojny światowej przybliżył nauczyciel historii Jerzy Resicki, który poprowadził apel poległych i pomordowanych z terenu Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.
Po oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapaliły symboliczne znicze. Podniosłej uroczystości towarzyszyły występy nowomiejskiej młodzieży.
Wcześniej przedstawiciele władz miasta złożyli symboliczne wiązanki kwiatów w miejscach pamięci – przy pomniku na ulicy 7-Grudnia, pod tablicą memoratywną siedziby Selbstschutz przy ulicy Działyńskich, na grobach polskich żołnierzy i pod krzyżem na cmentarzu parafialnym.
Burmistrz Józef Blank serdecznie dziękuje za tak liczne uczestnictwo mieszkańców i gości naszego miasta w uroczystości patriotycznej i oddanie hołdu osobom, które „za nasze dziś, oddali swoje jutro”.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim

4 września 2017 roku nowomiejska Szkoła Muzyczna I Stopnia rozpoczęła nowy rok szkolny 2017 / 2018. W hali Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice.
W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja oraz radny miejski Andrzej Nadolski. W imieniu Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim Zbigniewa Domżalskiego zgromadzonych powitała Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia Iwona Mrozińska.
Po zabraniu głosu przez gospodarza miasta pana Józefa Blanka nastąpiła część organizacyjna. Wicedyrektor Iwona Mrozińska przedstawiła nauczycieli pracujących w szkole muzycznej. W roku szkolnym 2017 / 2018 do grona pedagogicznego dołączył pan Michał Sasinowski. Gratulacje za zdobycie kolejnego stopnia awansu zawodowego otrzymały panie: Martyna Sarnowska i Zuzanna Musik.
Wicedyrektor Iwona Mrozińska podziękowała Burmistrzowi oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe dla szkoły i uczniów. W nowym roku szkolnym w szkole muzycznej będzie uczyć się sto dwoje uczniów, których muzycznie edukować będzie siedemnaścioro nauczycieli.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem