Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

W 2011 roku Komisja Europejska ustanowiła na dzień 29 kwietnia Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Ma on na celu przełamywanie stereotypów międzypokoleniowych oraz podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej aktywnego starzenia się.
Z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów zorganizowano w Nowym Mieście Lubawskim obchody tego dnia.
Spotkanie z tej okazji miało ciekawą formę zajęć lekcyjnych w czytelni biblioteki Zespołu Szkół im. C K Norwida, a rozpoczęło się tematyczną częścią artystyczną w wykonaniu uczniów.
Przed lekcją uczestnicy tj. seniorzy- radni MRS oraz młodzież otrzymali „zadanie domowe”, mające na celu udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące głównie problemów, związanych z relacjami i postrzeganiem potrzeb naszych środowisk. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie wyrażali swoje poglądy, spostrzeżenia i opinie w w/wym. temacie.
Seniorzy przedstawili młodzieży działalność swoich organizacji i stowarzyszeń w naszym mieście i powiecie.
Koordynatorami spotkania byli mgr Aleksandra Dreszler- nauczyciel historii oraz przewodniczący MRS Lech Bober, którzy w doskonały sposób wywiązali się ze swojego zadania. Spotkanie swoją obecnością uświetnili Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Sekretarz Starostwa Nowomiejskiego, Dyrektor Zespołu Szkół, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta. Na podsumowanie były występy seniorów oraz międzypokoleniowa kawa.
Bardzo dziękujemy organizatorom, uczestnikom i gościom za inicjatywę i udział. Wyrażamy nadzieję, że w kolejnych latach obchody będą kontynuowane i przyczynią się do lepszego poznania się oraz zrozumienia między ludźmi młodymi i seniorami.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem