Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Robocze spotkanie członków Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim

W dniu 15 marca 2018r. odbyło się robocze spotkanie członków Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim . W zebraniu udział wzięło 7 radnych.
Urząd Miejski reprezentowali burmistrz Józef Blank oraz kierownik referatu oświaty , kultury i sportu pani Dorota Osińska.

Głównym celem spotkania  była analiza dotychczasowej realizacji Planu pracy MRS na rok 2018 oraz wypracowanie i uzyskanie sposobów  oraz metod jego wypełnienia.
Spotkanie otworzył  i prowadził Przewodniczący MRS Lech Bober.


Burmistrz zdał relację ze swojego udziału  w konferencji poświęconej polityce senioralnej i wdrażaniu Teleopieki  w naszym mieście. Burmistrz naszego miasta przedstawił zebranym formy działań na rzecz środowiska  senioralnego , m.in. funkcjonowania MRS , Uniwersytetu Trzeciego Wieku , Koperty Życia ,Karty Seniora , a przede wszystkim Teleopieki . Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej wyraziła uznanie podejmowanym przez samorząd nowomiejski działaniom .                    Lech Bober ze swojej strony zapoznał zebranych z najbliższymi , wynikającymi z uchwalonego Planu pracy. W dniu 11.04.2018r. przeprowadzone zostanie dla radnych i samorządowców szkolenie z zakresu szeroko rozumianej polityki senioralnej oraz zdań i funkcjonowania Rad Seniorów.  Szkolenie poprowadzi doświadczony w tym temacie  dr Roman Biskupski  - przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie  i przewodniczący Mazowieckiego  Porozumienia Rad Seniorów . Radny Henryk Orzechowski  wyraził przekonanie, ze przekazane treści w znaczący sposób pomogą w realizacji zadań  MRS i że Rada będzie wypełniać swoją rolę doradczą , opiniotwórczą i inicjatywną.


Pod koniec kwietnia , z inicjatywy Rady , odbędzie się na obiektach MOSiR-u  I Nowomiejska Senioriada . Wyzwalanie aktywności sportowej wśród seniorów postrzegamy jako jedną z ważniejszych form zagospodarowania czasu naszemu środowisku. Spełnia ona też funkcje rekreacyjne i zdrowotne.  Zapraszamy do udziału  w dniu 24.04.18r.w hali MOSiR.         Podczas spotkania  wrócono do podjęcia starań w celu utworzenia placówki Klubu Seniora +, do samorządu w/s utworzenia Domu Dziennego Pobytu Seniora.
Dokonano wstępnej analizy funkcjonowania  Nowomiejskiej Karty Seniora . Postanowiono , że zostanie opracowana  ankieta skierowana do świadczących usługi oraz posiadaczy , na podstawie której wypracowane zostaną wnioski celem ewentualnej poprawy obustronnych korzyści . Prosimy więc o rzetelne udzielanie odpowiedni na zawarte tam pytania.


W dniu 03.06.2018r. odbędzie się festyn w ramach Nowomiejskich Dni Rodziny  . MRS będzie patronował „strefę Seniora”. Chcemy kontynuować  rozpoczęte w roku ubiegłym obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej .  Zamierzamy przygotować  stosowne spotkanie z młodzieżą szkolną ze szkoły SP3


Niezmiennie zwracamy się do wszystkich seniorów o zgłaszanie swoich problemów, propozycji i wniosków dotyczących poprawy życia naszego środowiska . Dodać należy , ze 22,7 % mieszkańców Nowego Miasta Lub. to grupa seniorów . Demograficznie obserwuje  się i przewiduje , że odsetek  ten ma tendencję wzrostową.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem