Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
Patryk

Patryk

XI Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nowym Mieście Lubawskim

 W dniach  6-7 listopada 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury odbył się XI Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Uczestników festiwalu powitał Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski.

Pierwszego dnia festiwalu komisja w składzie:

-Katarzyna Olęcka – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

-Michał Wróblewski – muzyk, założyciel i dyrygent zespołu Iława Gospel Singers, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie

-Zbigniew Ewertowski – muzyk, do niedawna instruktor artystyczny w Miejskim Centrum Kultury po wysłuchaniu 12 uczestników w kategorii klas podstawowych I-III, przyznała:

I miejsce - Fijałkowskiemu Antoniemu – Szkoła Podstawowa nr 2  w Nowym Mieście Lubawskim

II miejsce - Mączkowskiej Zofii – Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce – Sieńskiej Zofii – Szkoła Podstawowa w Sampławie

Wyróżnienia otrzymali:

- Titz Agata – Szkoła Podstawowa w Zajączkowie

- Zelma Aleksandra – Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu

- Górzkowski Marceli z Mroczna

W drugim dniu festiwalu, tj. 7 listopada br. wykonawcom piosenek i pieśni patriotycznych przysłuchiwał się Burmistrz Józef Blank, który na zakończenie tego muzycznego wydarzenia wygłosił kilka miłych słów, pogratulował zwycięzcom oraz wręczył nagrody przyznane przez komisję konkursową.

W środę 7 listopada 2018 roku komisja w składzie:

- Iwona Mrozińska – Dyrygent Chóru Cantamus, Chóru Canto Grazioso oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim

- Michał Wróblewski – muzyk, założyciel i dyrygent zespołu Iława Gospel Singers, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie

- Zbigniew Ewertowski – muzyk, do niedawna instruktor artystyczny w Miejskim Centrum Kultury po wysłuchaniu 75 uczestników w trzech kategoriach przyznała następujące miejsca:

Kategoria klasy podstawowe IV-VI:

I miejsce – Cieplak Jakub - Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

II miejsce - Jaroszewska Aleksandra - Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce – Gburczyk Kaja- Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo

Wyróżnienia otrzymali:

Artuszewska Alicja - Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

Reńska Natalia - Szkoła Podstawowa Grudziądz-Węgrowo

Jamroży Paulina - Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

 

Kategoria klasy podstawowe VII-VIII i gimnazjum:

I miejsce – Opalska Julia – Szkoła Podstawowa nr. 6 w Kwidzyniu

II miejsce -  Lenga Szymon – Szkoła Podstawowa w Marzęcicach

III miejsce – Dudulska Klaudia – Szkoła Podstawowa w Mrocznie

Wyróżnienia otrzymali:

Kasprzycka Amelia – Szkoła Podstawowa w Lubawie

Dąbrowska Dominika – Szkoła Podstawowa w Lubawie

Jarzembek Piotr z Zajączkowa

Grzonkowska Zofia – Szkoła Podstawowa w Marzęcicach

 

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Kalinowski Mateusz - Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

II miejsce – Żyła Dominika – Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

III miejsce – Kraśnicka Julita - Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

Wyróżnienia otrzymali:

Żulczyk Natalia – Zespół Szkół w Bielicach

Razdolska Faina - Ognisko pracy pozaszkolnej w Grudziądzu

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem