Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Hala produkcyjno-magazynowa w Fabryce Mebli Szynaka uroczyście oddana do użytku

Hala produkcyjno-magazynowa w Fabryce Mebli Szynaka uroczyście oddana do użytku

W piątek 20 października 2017 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowo wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej Fabryki Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim.

W uroczystości otwarcia nowej hali uczestniczyło wielu gości,  m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Olsztynie, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wykonawcy inwestycji, przedstawiciele instytucji współpracujących z Fabryką Mebli Szynaka, kontrahenci grupy meblowej.

Otwarcie nowo wybudowanej hali było szczególną okazją do odznaczenia pracowników firmy medalami państwowymi za wkład w szkolnictwo zawodowe oraz uhonorowania przez właścicieli Grupy Meblowej Szynaka osób przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorstwa oraz pracownicy nowomiejskiego zakładu.

Decyzję o budowie nowej hali Zarząd Fabryki Mebli Szynaka podjął w 2016 roku, po czym ruszyły prace przygotowawcze terenu. Sama budowa rozpoczęła się na początku maja 2017 roku, natomiast 10 października nastąpił odbiór obiektu od wykonawcy.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa nowomiejskiej fabryki ma powierzchnię ponad 4800 metrów kwadratowych i została wybudowana na terenie Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za kwotę przekraczającą 7 milionów złotych.

Właściciele Grupy Meblowej Szynaka Państwo Alina i Jan Szynaka podkreślali, że w nowomiejskich zakładach produkcyjnych nieustannie czynione są inwestycje pozwalające na zwiększanie zatrudnienia, poprawę komfortu pracy i umożliwianie rozwoju zawodowego osób zatrudnionych w zakładach grupy meblowej.

Burmistrz Józef Blank w swojej wypowiedzi pogratulował Państwu Szynaka dynamicznego rozwoju firmy i ekspansji na rynki światowe. Szczególnie podziękował za inwestowanie w rozbudowę nowomiejskich zakładów produkcyjnych i tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Podkreślił też, że nie bez znaczenia dla rozwoju miasta są płacone przez Grupę Meblową Szynaka podatki, zarówno od nieruchomości jak i udział w podatkach PIT. 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 23 październik 2017 10:39
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem