Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

V Rodzinny Piknik Rowerowy cieszył się dużym zainteresowaniem

V Rodzinny Piknik Rowerowy cieszył się dużym zainteresowaniem

W niedzielę 18 września 2016 roku w ramach Niedzieli Cittaslow oraz Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu i Dnia Bez Samochodu odbył się już V Rodzinny Piknik Rowerowy. W tym dniu, mimo chłodnego poranka, na nowomiejski Rynek przybyła rekordowa ilość prawie 240 miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu, by wziąć udział w tej cyklicznej już imprezie sportowo-rekreacyjnej.

Burmistrz Józef Blank przywitał rowerzystów na starcie trasy i oficjalnie wspólnie z Karolem Sendeckim Dyrektorem Oddziału Banku BGŻ PNB PARIBAS otworzył V Rodzinny Piknik Rowerowy w Nowym Mieście Lubawskim życząc udanej wyprawy i bezpiecznego powrotu, po czym miłośnicy jazdy na rowerach wyruszyli z rynku nowomiejskiego w kierunku Kurzętnika i Niebarka. Przewodnikiem rowerowej wycieczki był Marek Połomski, który opowiadał ciekawe historie związane z lokalnymi dworcami kolejowymi dawnej trakcji.

Postój nad wyrobiskiem w Nielbarku był okazją do odpoczynku, zjedzenia przez uczestników ciepłego posiłku, upieczenia sobie kiełbasek przy ognisku oraz udziału w rodzinnych zabawach i konkursach. Po integracyjnym pikniku grupa rowerzystów wyruszyła nową ścieżką rowerową w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego, aby dojechać do mety znajdującej się przy "Zajeździe nad Drwęcą", gdzie na uczestników pikniku czekały promocyjne upominki.

V Rodzinny Piknik Rowerowy został zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim w ramach dotacji z WFOŚiGW w Olsztynie oraz we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Lubawskiej. Partnerami imprezy byli: Bank BGŻ BNP PARIBAS, MPGK Sp. z o.o., ZUOK RUDNO, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko", GAM TRANSPORT Jarosław Grześkiewicz, MOPS, Straż Miejska oraz Policja. Patronat medialny nad piknikiem sprawowała Gazeta Nowomiejska oraz telewizja kablowa Eltronik.

Burmistrz Józef Blank dziękuje uczestnikom za tak liczny udział w V Rodzinnym Pikniku Rowerowym i informuje jednocześnie, że w przyszłości uwzględnione zostaną sugestie i wnioski uczestników odnośnie dystansu i przebiegu trasy. Gospodarz miasta zapowiada także kontynuację tej sportowo-rekreacyjnej imprezy, która znakomicie integruje pokolenia i skłania do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 wrzesień 2016 09:05
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem