Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 668.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wernisaż wystawy w Przestrzeni Gruzownia MCK

Wernisaż wystawy w Przestrzeni Gruzownia MCK

W piątek 23 września 2016 roku Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski uczestniczył w wernisażu wystawy w ramach Festiwalu Sztuki Współczesnej "Nowe Ciepło" w Nowym Mieście Lubawskim. Festiwalowi w tym roku nadano podtytuł Budowa Systemem Gospodarczym. Zorganizowany wernisaż stanowi próbę artystycznej wypowiedzi na temat polskiej kultury domów jednorodzinnych zbudowanych własnymi rękoma. Tegoroczna wystawa składała się z czterech powiązanych spojrzeń na architekturę jednorodzinną i związane z nią zjawiska. Zaprezentowano zdjęcia monumetnalnego cyklu "Zapis socjologiczny" jednej z największych polskich artystów fotografii - Zofii Rydet. Wyeksponowano również również architektoniczne prace Józefa Daleckiego, który od wielu lat tworzy miniatury znanych budynków i budowli.

Kolejną częścią wystawy była prezentacja ośmiu projektów artystycznych związanych z architekturą krajobrazu i urbanistyką, które zostały wykonane specjalnie na Festiwal Nowe Ciepło. Całą wystawę spięły nadesłane fotografie zwycięzców konkursu na najładniejszy dom jednorodzinny Ziemi Lubawskiej, który trwał przez całe wakacje w naszym regionie.

Na zakończenie wystawy uczestnicy wernisażu mięli okazję wysłuchać koncertów dwóch zespołów z Torunia - The Pau oraz Pchełki.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem