Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
jurek

jurek

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku na jeziorze Kuligi odbyły się doroczne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, które organizowane są od kilku lat z zaangażowaniem nowomiejskiego koła PZW.

W tym roku Burmistrz Józef Blank wraz z organizatorami powitał ponad 20 wędkarzy nie tylko z powiatu nowomiejskiego, ale również z terenów ościennych — Iławy, Lubawy i Brodnicy, którzy rywalizowali w dyscyplinie spławikowej.

Po ocenie komisji zawodów klasyfikacja jest następująca:

Kategoria Senior:

I miejsce - WOJCIECH WARDOWSKI
II miejsce - PAWEŁ DRZAZGA
III miejsce - GRZEGORZ GROCHOWIAK

Kategoria Junior:

I miejsce - HUBERT SUCHOCKI
II miejsce - HUBERT MELER
III miejsce - DAWID ŁOBODZIŃSKI

Największą rybę złowił Paweł Drzazga

Zawodom towarzyszyła sprzyjająca wiosenna aura i atmosfera pikniku. Puchary i nagrody wręczył Burmistrz Józef Blank w towarzystwie Henryka Kowalskiego - prezesa nowomiejskiego koła PZW.

XX Wojewódzkie Mistrzostwa w Sporcie Pożarniczym w Nowym Mieście Lubawskim

W dniach 30-31 maja 2019 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się  jubileuszowe XX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym, w których biorą drużyny wszystkich komend powiatowych oraz ekipa komendy wojewódzkiej w Olsztynie.

W oficjalnym otwarciu mistrzostw na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestniczyli m.in.: Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim, Starosta Andrzej Ochlak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Wiśniewskim oraz komendanci służb mundurowych z Nowego Miasta Lubawskiego.

Sportowe zmagania strażaków rozpoczęły się bezpośrednio po otwarciu mistrzostw, a pierwszą konkurencją był pożarniczy tor przeszkód. Kolejnymi konkurencjami zaplanowanymi w programie mistrzostw były m.in.: rywalizacja na tzw. wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie  zawodnicy z pomocą drabiny hakowej wchodzili na 3 piętro wspinalni. W sobotni poranek na stadionie MOSiR strażacy rywalizowali w konkurencji pożarniczego ćwiczenia bojowego.

Pierwsze miejsce w tegorocznych mistrzostwach województwa w sporcie pożarniczym zdobyła drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gołdapi, drugie wywalczyli funkcjonariusze  z Nowego Miasta Lubawskiego, a na trzecim miejscu uplasowali się druhowie z Ostródy.

Jubileusz 97. urodzin mieszkańca naszego miasta

W poniedziałek 14 stycznia 2019 roku burmistrz Józef Blank w towarzystwie kierownika USC Ewy Machujskiej złożył wizytę Panu Władysławowi Malinowskiemu, aby z okazji 97. urodzin pogratulować dostojnemu Jubilatowi pięknego wieku oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata życia.

Spotkanie z Panem Władysławem i Jego najbliższymi upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze. Burmistrz Józef Blank zastał Jubilata w dobrym, pogodnym nastroju i podarował album pt. "Dawne Nowe Miasto Lubawskie w stu ilustrowanych opowieściach" z życzeniami miłej podróży w czasie po zakątkach naszego miasta.

XXVII Finał WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 13 stycznia 2018 roku w Nowym Mieście Lubawskim już od wczesnych godzin porannych kwestowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy spotkali się z ofiarnością mieszkańców i gości naszego miasta. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w naszym mieście również w podległych miastu jednostkach m.in. Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie rozegrany został charytatywny mecz piłki siatkowej, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II  odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Jest taki kwiat” oraz aukcje suwenirów, otrzymanych od Jurka Owsiaka. Dodatkowo każda ze szkół przygotowała kiermasz ciast oraz loterię fantową.

Tegoroczny XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od godziny 17.00 odbywał się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, gdzie zorganizowano m.in. koncerty muzyczne, pokazy tańca, różnorodne turnieje i konkursy oraz licytacje przedmiotów wystawionych przez ofiarodawców na rzecz aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w tym od Burmistrza Józefa Blanka. 

Na uczestników orkiestry czekała również niespodzianka - tort ufundowany przez radnych Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim, którego słodkie kawałki osobiście serwowane były przez radnych.

Na zakończenie tego pracowitego dnia,  po godz. 20.00 uczestnicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obejrzeli pokaz tańca z ogniem.

Burmistrz Józef Blank serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom, sponsorom i organizatorom za zaangażowanie w inicjatywę WOŚP, a mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego i powiatu za otwarte serca i hojność.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem