Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-
jurek

jurek

Koncert jubileuszowy na Dni Miasta

Od kilkunastu lat na przełomie czerwca i lipca organizowane były Dni Nowego Miasta Lubawskiego powiązane z Odpustem Św. Tomasza Apostoła – patrona miasta. Panujące ciągle zagrożenie epidemiczne powoduje, że impreza plenerowa z udziałem gwiazd polskiej estrady, odbywająca się na obiektach MOSiR, została odwołana.

 

W niedzielę 5 lipca 2020 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w sumie odpustowej, którą w koncelebrze odprawił ks. Biskup Diecezji Toruńskiej Wiesław Śmigiel. Uroczystość była okazją do poświęcenia zabytków wyposażenia Bazyliki Mniejszej w Nowym Mieście Lubawskim, odrestaurowanych ze środków UE w ramach projektu „Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej - konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu".

 

Po południu w nowomiejskiej bazylice odbył się koncert pt. „”Szumią jodły na gór szczycie” z okazji setnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, w którym uczestniczyli m.in. ks. Biskup Wiesław Śmigiel, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewski, Burmistrz Józef Blank wraz z małżonką, ks. Proboszcz Zbigniew Markowski, Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak z małżonką, Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski oraz radni miejscy i powiatowi.

Licznie przybyłych mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i gości powitał na jubileuszowym koncercie Kazimierz Kowalski - śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz jego wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Wśród artystów Polskiej Opery Kameralnej wystąpili: Małgorzata Kulińska, Andrzej Niemierowicz, Andrzej Jurkiewicz i Bogusław Pikała.

 

Burmistrz Józef Blank podziękował artystom za uświetnienie swoim występem jubileuszu 695-lecia założenia naszego miasta oraz setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka – Św. Jana Pawła II. Marszałek Gustaw Marek Brzezin również podziękował artystom operowym i uczestnikom uroczystości jubileuszowych.

 

Rozpoczęto realizację Programu „Opieka wytchnieniowa”

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie w okresie od lipca do grudnia 2020 roku będzie realizowała Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020. Na realizację zadania gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także  nad  osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniami równoważnymi oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w tym zakresie.

Realizatorem Programu w Gminie Miejskiej  Nowe Miasto Lubawskie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Rozstrzygnięto konkurs dla dzieci

Z okazji jubileuszu 695-lecia założenia Nowego Miasta Lubawskiego pracownicy Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim przygotowali dla dzieci kolorowanki i specjalną krzyżówkę, które ukazały się na łamach Gazety Nowomiejskiej – partnera inicjatywy.

 

1 lipca 2020 roku na finał zabawy konkursowej do redakcji Gazety Nowomiejskiej wraz z rodzicami przybyła większość dzieci, które pokolorowały przygotowany herb miasta, nowomiejską panoramę i rozwiązały jubileuszową krzyżówkę. Do organizatorów zabawy napłynęło kilkanaście kompletów prac od dzieci - wszystkie zostały nagrodzone upominkami przygotowanymi przez Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz Redakcję Gazety Nowomiejskiej.

 

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego gratuluje wszystkim uczestnikom zabawy, dziękuje za udział i piękne prace oraz zaprasza do kolejnych konkursów organizowanych przez Urząd Miejski.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem