Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
jurek

jurek

Wyróżnienia dla nowomiejskich sportowców

Podczas XII sesji Rady Miejskiej, w dniu 24 września 2019 roku Burmistrz Józef Blank oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski i Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorota Osińska, złożyli gratulacje i wyrazy uznania sportowcom, którzy wyróżniają się swoimi osiągnięciami w Polsce i na arenach międzynarodowych oraz promują w ten sposób nasze miasto.

Nagrodzeni zostali panowie: Mieczysław Kubacki, Jan Obuchowski oraz Kacper Rudnik.

Radny Mieczysław Kubacki otrzymał wyróżnienie za za całokształt wspaniałych osiągnięć i wielu medali zdobytych na mityngach lekkoatletycznych, m.in.: złotego medalu w pchnięciu kulą i brązowego w rzucie dyskiem podczas 29. Mistrzostw Polski LA Masters organizowanych na stadionie BOSiR w Białymstoku oraz srebrnego medalu w pięcioboju na 27. Mistrzostwach Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim szczególne gratulowali Panu Mieczysławowi zdobycia pięciu złotych medali i jednego srebrnego podczas 13. Mistrzostw Świata Weteranów w Rzutach, które odbyły się w Ośrodku Olimpijskim TATA na Węgrzech w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku.

Natomiast radny Jan Obuchowski zdobył złoty medal w czwórboju podczas 27. Mistrzostw Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

Zawodnik Nowomiejskiego Klubu Sportowego Kacper Rudnik, młody dobrze rokujący sportowiec, zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 w Trójskoku. Osiągnięty wynik 14,88 cm podczas mistrzostw w Raciborzu, pozwolił mu na uzyskanie I klasy sportowej i wypełnienie limitu na Mistrzostwa Polski Seniorów w Trójskoku.

 

Burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie budowy ulicy Targowej

W środę 25 września 2019 roku w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Burmistrz Józef Blank wraz ze Skarbnikiem Wiolettą Chętnicką podpisał umowę z Wojewodą Arturem Chojeckim o dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Targowej w Nowym Mieście Lubawskim”.

Zakres rzeczowy inwestycji, która uzyskała dotację w wysokości 2 100 000,00 złotych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych obejmuje m.in.: wykonanie jezdni asfaltowej o szerokości 6 m, chodników z kostki betonowej, utwardzonych parkingów na ok. 140 miejsc postojowych, instalacji oświetleniowej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej wszystkie powierzchnie utwardzone.

W roku bieżącym planowane jest wyłonienie wykonawcy zadania, rozpoczęcie robót planowane jest od kwietnia 2020 r., natomiast zakończenie na drugą połowę 2020 roku.

Celem zadania jest poprawa stanu technicznego dróg, komfortu dojazdu do nieruchomości oraz warunków komunikacyjnych na terenie miasta. Poprawią się znacznie warunki przemieszczania się służb ratowniczych (PSP) i komunalnych, a także znacznie poprawi się możliwość parkowania pojazdów blisko centrum miasta.

Realizacja zadania wpłynie również pozytywnie na estetykę tej części miasta, oraz pozwoli na podjęcie dalszych działań mających na celu modernizację targowiska miejskiego.

Delegacja Nowego Miasta Lubawskiego na Dożynkach w Solecznikach

W dniach 20-23 września 2019 roku delegacja z Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczyła w Dożynki w Solecznikach. To największe święto Rejonu Solecznickiego, samorządu partnerskiego Nowego Miasta Lubawskiego od 2006 roku.

W dniu przyjazdu, podczas uroczystej kolacji powitalnej w Pałacu Balińskich w Jaszunach, przedstawiciel naszej delegacji Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Bogucki przekazał w imieniu Burmistrza i mieszkańców naszego miasta życzenia dla Mera Zdzisława Palewicza i społeczności Rejonu Solecznickiego.

W sobotni wieczór na scenie amfiteatru znajdującego się w Parku Miejskim odbyły się spotkania teatralne, w ramach których przed publicznością wystąpił Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” z Ukrainy, Teatr „Lvivki” z Ukrainy i polski Teatr „KTO” ze spektaklem „Zapach czasu”.

W niedzielne przedpołudnie, w siedzibie administracji rejonu, odbyło się oficjalne spotkanie z Merem Rejonu Solecznickiego Zdzisławem Palewiczem, który gościł wszystkie delegacje przybyłe na uroczystości dożynkowe. Delegację z Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Bogucki. Mer Zdzisław Palewicz podziękował obecnym za dotychczasowe wsparcie i współpracę międzynarodową zaznaczając jednocześnie, że współpraca ta będzie kontynuowana, a dzieci i młodzież będą nadal przełamywać bariery językowe i poznawać nowe horyzonty.

Spotkanie z Merem oraz innymi delegacjami miast partnerskich Solecznik było doskonałą okazją, by podjąć rozmowy na tematy samorządowe oraz udzielić wywiadu TVP Wilno.

Uroczystości Dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której na ręce Mera Zdzisława Palewicza złożony został bochen chleba z tegorocznych zbiorów oraz poświęcone zostały wieńce dożynkowe zdobiące stoiska rękodzielników. Następnie na scenie amfiteatru w Parku Miejskim wystąpiły lokalne zespoły z Rejonu Solecznickiego, Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Lietuva” z Litwy, Państwowy Zespół Choreograficzny „Choroszki” z Białorusi oraz polski zespół „Boys”.

Podczas kilkudniowego pobytu na Litwie delegacja zwiedziła Pałac rodziny Balińskich w Jaszunach, zabytki Wilna oraz cmentarz, na którym zostało pochowanych wielu wybitnych polskich pisarzy, w tym Adam Mickiewicz.

Wręczone zostały nagrody z programu „Decydujesz, pomagamy”

W środę 21 sierpnia 2019 roku w supermarkecie Tesco w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się wręczenie nagród w ramach szóstej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” na realizację lokalnych inicjatyw społecznych.

Na wstępie spotkania kierownik nowomiejskiego Tesco Sylwia Mówka przedstawiła zgromadzonym założenia programu „Decydujesz, pomagamy”, którego celem jest wspieranie aktywnych mieszkańców, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych oraz pogratulowała zwycięzcom uzyskanej liczby głosów oddawanych przez klientów sklepów w otwartym głosowaniu.

Nagrody wręczane przez Wicestarostę Jerzego Czaplińskiego oraz Zastępcę Burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego otrzymali:

- Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim za I miejsce (bon 5.000 złotych),

- Fundacja Rzemiosła Artystycznego z Iławy za II miejsce (bon 3.000 złotych),

- Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim za zajęcie III miejsca (bon 1.000 złotych).

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem