Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Jubileuszowe Święto Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Jubileuszowe Święto Policji w Nowym Mieście Lubawskim

W  poniedziałek 29 lipca 2019 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się uroczystości Święta Policji. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter z uwagi na obchody 100-lecia powołania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się na placu przed budynkiem komendy uroczystym apelem z udziałem pocztów sztandarowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Głównym punktem apelu było odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku nowomiejskiej Komendy Powiatowej Policji poświęconej zamordowanym wiosną 1940 roku w Kalininie funkcjonariuszom Policji Państwowej, którzy pełnili służbę również w Nowym Mieście Lubawskim. Po poświeceniu przez księdza proboszcza Zbigniewa Markowskiego pamiątkowej tablicy i złożeniu przez samorządowców i zaproszonych gości wieńców, kwiatów i zniczy, uczestnicy uroczystości przy akompaniamencie orkiestry dętej przemaszerowali do Bazyliki p.w. Św. Tomasza Apostoła, w której odprawiona została msza święta w intencji policjantów i pracowników cywilnej Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. W uroczystości tej wziął udział nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

100-lecie powołania Policji Państwowej było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe. Spośród funkcjonariuszy nowomiejskiej policji awanse w stopniach wojskowych otrzymało 17 policjantów.

W trakcie uroczystości Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Klimek oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Drozdowski podziękowali władzom samorządowym powiatu nowomiejskiego oraz przedstawicielom instytucji publicznych za współpracę i troskę o bezpieczeństwo powiatu nowomiejskiego.

Podczas wystąpienia Burmistrz Józef Blank życzył Paniom i Panom Policjantom oraz pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji, by służba na rzecz mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Burmistrz złożył również gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym funkcjonariuszom Policji, ze wskazaniem ażeby wręczone odznaczenia i otrzymane awanse były motywacją do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego.

 

Ostatnio zmienianyśroda, 31 lipiec 2019 06:10
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem