Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
jurek

jurek

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego informuje, że na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego ukazały się wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 

Szczegóły podano w poniższym załączniku. 

Podsumowanie Nowomiejskiej Ligi Lwa i Róży 2020

W niedzielne przedpołudnie 8 listopada 2020 roku w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie Nowomiejskiej Ligi Lwa i Róży w Tenisie Ziemnym za 2020 rok.

W podsumowaniu turniejów uczestniczył Burmistrz Józef Blank, który pogratulował wszystkim zawodnikom pasji, zaangażowania i formy. Gospodarz miasta wręczył zwycięzcom w Lidze Lwa (pierwsza nowomiejska liga tenisa ziemnego) oraz zwycięzcom w Lidze Róży (druga nowomiejska liga tenisa ziemnego) medale oraz okolicznościowe statuetki.

Burmistrz w swojej wypowiedzi podkreślił ważną rolę popularyzacji tenisa ziemnego w Nowym Mieście Lubawskim, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, oraz podziękował organizatorom turniejów - Panu Wojciechowi Milewskiemu i Panu Markowi Borkowskiemu Dyrektorowi MOSIR w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Tabele Nowomiejskiej Ligi Lwa i Róży w Tenisie Ziemnym za 2020 rok przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja Ligi Lwa 2020:

Marcin Romanowski (Żuromin),

Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie),

Roman Boberek (Nowe Miasto Lubawskie).

 

Klasyfikacja Ligi Róży 2020:

Mariusz Prusiński (Iława),

Jacek Świątkowski (Lubawa),

Remigiusz Wysocki (Pacółtowo).

 

 

Burmistrz spotkał się z nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej

We wtorek 13 października 2020 roku Burmistrz Józef Blank zaprosił do Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim nauczycielki, które otrzymały awans zawodowy oraz Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniewa Domżalskiego.

Podczas spotkania gospodarz miasta przyjął ślubowanie i wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, które otrzymały panie:

-  Magdalena Ewertowska – nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno–Przedszkolnym.

-  Agnieszka Kasprzycka – nauczycielka w Szkole Muzycznej I Stopnia w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej,

-  Karolina Żywicka – nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej.

 

Burmistrz Józef Blank, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, złożył nauczycielom serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w wychowanie dzieci i młodzieży, życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pracy na rzecz nowomiejskiej oświaty.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego za aktywność i wkład pracy w rozwój edukacji otrzymali:

  • z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: Jerzy Resicki, Eleonora Lewalska, Katarzyna Zapałowska i Lucyna Ben Nasr,
  • z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej: Zbigniew Domżalski, Renata Szwarc, Mirosława Nowakowska, Anna Gąsiorek, Marlena Jaroszek, Agnieszka Surmiak,
  • ze Szkoły Podstawowej nr 3: Bożena Rutkowska-Marciniak, Hanna Graczyk, Renata Żurańska i Małgorzata Gołębiewska.

Apel Burmistrza do mieszkańców miasta

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją epidemiczną i znaczącym wzrostem zachorowań na COVID-19 zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego o przestrzeganie zaleceń sanitarnych na bieżąco ogłaszanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

 

W trosce o zdrowie Nowomieszczan, szczególnie osób starszych i chorych będących w grupie wysokiego ryzyka, proszę o zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej, zachowanie dystansu sanitarnego oraz częste dezynfekowanie rąk.

 

Burmistrz

Józef Blank          

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem